1o Εσπερινό ΕΠΑΛ Ταύρου

Με τη δύναμη της γνώσης
Έμπνευσή μας, οι μαθητές μας!

Τηλ.:210-3464920, 210-3470750

1epal-esp-tavrou@sch.gr

Erasmus+ στην Πάντοβα: Web tools for teachers

To σχολείο μας υλοποιεί Σχέδιο Erasmus+ με τίτλο: «Σύγχρονα εργαλεία και δεξιότητες για την επαγγελματική εξέλιξη εκπαιδευόμενων και εκπαιδευτικών σε μία Ευρώπη που αλλάζει». Στο πλαίσιο του Προγράμματος κατά την περίοδο 21-28/4/23 πραγματοποιήθηκε εκπαίδευση 8 καθηγητών του σχολείου μας στην Πάντοβα της Ιταλίας από τον εκπαιδευτικό φορέα Τeachersrise με θέμα τα εργαλεία web στην εκπαίδευση (Web tools for teachers). Οι συμμετέχοντες είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν σύγχρονα διαδικτυακά εργαλεία (όπως thinglink, genially, prezi) και να εξασκηθούν στην χρήση τους δημιουργώντας projects σε συνεργασία με εκπαιδευτικούς άλλων χωρών. Παράλληλα είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά την Ιταλια και τον πολιτισμό της επισκεπτόμενοι χώρους πολιτιστικού ενδιαφέροντος .
Μπορείτε να δείτε φωτογραφικό υλικό από την εμπειρία μας στο Instagram στη σελίδα esperinoepaltavrou. Επίσης, μπορείτε να παρακολουθείτε τις δράσεις μας στο πλαίσιο του Erasmus+ στο Facebook στην σελίδα Εσπερινό Επαγγελματικό Λύκειο Ταύρου.