1o Εσπερινό ΕΠΑΛ Ταύρου

Με τη δύναμη της γνώσης
Έμπνευσή μας, οι μαθητές μας!

Τηλ.:210-3464920, 210-3470750

1epal-esp-tavrou@sch.gr

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS+

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πρόγραμμα Εrasmus+ με τίτλο «Σύγχρονα εργαλεία και δεξιότητες για την επαγγελματική εξέλιξη εκπαιδευόμενων και εκπαιδευτικών σε μία Ευρώπη που αλλάζει» (2022-1-EL01-KA122-VET-000075545) στο πλαίσιο του οποίου πραγματοποιήθηκαν:

• Εκπαίδευση 20 μαθητών του τομέα Διοίκησης-Οικονομίας πάνω στην Επιχειρηματικότητα («Entrepreneurship», διάρκειας 10 ημερών, Γερμανία, φορέας υποδοχής WBS). Οι μαθητές απέκτησαν γνώσεις & ανέπτυξαν δεξιότητες απαραίτητες για το σύγχρονο επιχειρείν.

• Κατάρτιση 8 εκπαιδευτικών με θέμα τα Ψηφιακά Εργαλεία στην εκπαίδευση («Web tools for teachers», διάρκειας 6 ημερών, Ιταλία, φορέας Teachersrise Mobility & Cooperation). Oι εκπαιδευτικοί μέσα από συνεργατικά projects γνώρισαν ψηφιακά εργαλεία που μπορούν να αξιοποιηθούν στην εκπαίδευση.

Περισσότερες πληροφορίες για τις δράσεις μας στο πλαίσιο του Προγράμματος μπορείτε να δείτε εδώ: