1o Εσπερινό ΕΠΑΛ Ταύρου

Με τη δύναμη της γνώσης
Έμπνευσή μας, οι μαθητές μας!

Τηλ.:210-3464920, 210-3470750

1epal-esp-tavrou@sch.gr

5 σκέψεις για το “Εξ αποστάσεως εκπαίδευση”

1. ΕΛΠΙΝΙΚΗ ΜΑΡΚΑΤΣΑΚΗ

Καλησπέρα σας,

Έχω εγγραφεί στο πανελλήνιο σχολικό δίκτυο από πέρσι. Λόγω ανωτέρας βίας, δεν έχω παρακολουθήσει τα μαθήματα με φυσική παρουσία αλλά θέλω να συνεχίσω μέσω της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης αφού είμαι εντός ορίου απουσιών.
    Πως θα συνδεθώ στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση;

Με εκτίμηση,
    Μαρκατσάκη Ελπινίκη

Μαθήτρια Γ’ τουριστικών

2. Αγαπητοί , στο παραπάνω βίντεο που εξηγεί ο καθηγητής πως να χρησιμοποιούμε την πλατφόρμα , προς το τέλος αναφέρει ότι μέσω μηνύματος & αφού επισυνάψουμε το αρχείο μας σε αυτό , αποστέλλουμε την εργασία μας στον καθηγητή μας . ΟΜΩΣ εμείς ως μαθητές κ μάλιστα από πέρισυ , επειδή κόλλησε το σύστημα των μηνυμάτων λόγω της παραπάνω διαδικασίας αποστολής αρχείων , επικοινωνήσαμε με τα κεντρικά κ μας είπαν ότι το σωστό είναι o καθηγητής να αναρτά εργασίες μέσα στο μάθημα κ από εκεί να στέλνουμε εμείς τις δικιές μας εργασίες/απαντήσεις διότι εκεί έχει απεριόριστο χώρο ΕΝΩ στα μηνύματα περιορισμένο . Σας ενημερώνω ώστε να πράξετε ως πρέπει και να μην κολλήσει το σύστημα αλλά κ να μπορεί το μάθημα να ρέει απρόσκοπτα . Ευχαριστώ !

Αφήστε ένα Σχόλιο